Enneaegne seemnepurse tekib, kui puudub kontroll seemnepurske üle. Erinevate allikate järgi esineb mittetahtliku seemnepurset 20-30% meestest.

Kuidas tunda ära, kas tegemist on enneaegse seemnepurskega?

  • Seemnepurse saabub 15 sekundit kuni 2 minutit pärast suguühte algust
  • Kiire seemnepurse esineb pidevalt ühe ja sama partneriga
  • Parteri rahulolematus seksuaaleluga kiire ejakulatsiooni tõttu

Mäletan, et 17-18-aastaselt oli ka minul probleem enneaegse seemnepurskega.

Kui ma meenutan neid aegu, siis enneaegne seemnepurse oli minul seotud kogenematusega. Kõik oli uus ja huvitav ja kogemusi vähe, ehk siis psühholoogiline pool mängis seal suurt rolli. Samuti oli olulisel kohal uudsus – ma lihtsalt ei tundnud veel oma keha. Ma ei teadnud, kuidas asjad käivad ja kuna seks oli mulle nii põnev ja äge tegevus ning veri möllas sees, siis seemnepurse (ejakulatsioon) tuligi kiirelt. See oli aeg, kui ma alles alustasin seksuaalmaailma avastamist.

Tol ajal oli natuke nõme tunne nii kiirelt lõpetada, aga ma ei tegelenud selle probleemiga ning ei võtnud mitte midagi lahenduseks ette. Kui aus olla, siis ega ma ei teadnud ka väga täpselt, kas see on probleem või mitte. Alles hiljem sain aru, et naistel on „natuke“ rohkem aega vaja selleks, et seksi nautida. Sel ajal, 90-ndate lõpus, ei olnud neist teemadest mitte kusagilt uurida. Sest seks ja sellega seonduv oli tabuteema (mingis mõttes on see ka täna nii). Erinevad ajakirjad liikusid, aga neid ostma minna oli tõeline katsumus, sest oli häbi. Mäletan, et ühikas elades kellelgi olid need kaasas. Oi kui palju uut sealt teada sai. Aga peamiselt ikka fantaasiate ja naiste anatoomia kohta. Vastupidamisest vms ma ei mäleta, et oleks juttu olnud.

enneaegne seemnepurse
Pilt: Pixabay, StockSnap

Enneaegne seemnepurse ja probleemi tajumine

Enneaegse seemnepurske probleemi hakkasin teadvustama, kui seksuaalelu muutus tihedamaks. Olin siis juba 20 ja peale ilmselt. Kui õhtul võis tekkida seksi võimalus, siis ejakuleerisin päeval ära, et surve maha saada ja nii õhtul kauem vastu pidada. Kauem pidasin vastu küll.

Mingil hetkel ostsin erootikapoest Stud spreid. See toimis nii, et pritsisin peenise sellega üle ja peenise tundlikkus vähenes oluliselt. Pidasin kauem vastu, kuid samas selle tõttu seksi väga ei nautinud. Kord oli selline juhus, et see kraam sattus ka naise sisse. Ja nii oli ka tema tundlikkus kadunud.

Kui ma oleksin täna samas olukorras, siis ma ei kasutaks mitte kumbagi varianti. Lõputu enesetühjendamine võtab jõu ära ja tuimaks tegemine viib naudingud ära. See ei ole lahendus.

Kuidas leida lahendus enneaegsele seemnepurskele?

Aga mida sel juhul teha? Esimene asi on treenida oma anust ja vaagnapõhjalihaseid. Tänu neile lihastele paraneb kontroll ja võimalikuks saab seemnepurset edasi lükata. Kui see piirkond on treenimata, siis kontrollib enneaegne seemnepurse Sind, mitte vastupidi. Tuleb siis, kui tema soovib. Sul on justkui isiklik autojuht, kes sõidab sinna, kuhu ise tahab. Sina tahad Narva minna, aga tema sõidab Tartusse. Ja Sa ei saa mitte midagi teha.

Seega vaagnapõhjalihaste treenimine on enneaegse seemnepurske vältimiseks ülioluline. E-kursusel on olemas spetsiaalne video vaagnapõhjalihaste ja anuse treenimise kohta.

Treening enneaegse seemnepurske ennetamiseks on sisuliselt eneserahuldamine, kasutades selleks vaagnapõhjalihaseid ja anust. Kuid selleks, et hiljem partneriga vahekorras olles asjad lihtsamad oleksid, on seda alguses vaja üksi harjutada, segavate faktoriteta. Igasugune liigne visuaal (porno, erootika vms) või erutav heli tuleb välja jätta, sest see on kiirtee orgasmi suunas. Treeningul ei ole meil seda vaja, sest sel juhul jääb treening pooleli. Lõpuks võid ju ejakuleerida aga enne on vaja treenida, et asjast kasu oleks.

Kui sul tekkis huvi ja soov vältida enneaegset ejakulatsiooni, siis liitu e-kursusega. Seal annan Sulle info, kuidas sa saad ennast treenida ejakulatsiooni kontrollides vahekorda pikendama ja sügavamaid orgasme saama.

Loe e-kursusest lähemalt

Siin avaldatud info ja soovitused põhinevad üksnes nõustaja isiklikel kogemustel ega pruugi olla vastavuses teaduspõhise meditsiini teadmistega. Tegemist ei ole tervishoiuteenusega, vaid nõustaja isikliku kogemuse jagamisega. Nõustaja ei ole tervishoiutöötaja, ei oma meditsiinialast haridust ega saa hinnata seda, kas ja millist mõju avaldavad tema kogemustel põhinevad soovitused Teie organismile. Palun arvestage, et tervishoiuteenuse saamiseks, sealhulgas haiguse ja vigastuse ennetamiseks, diagnoosimiseks ja ravimiseks tuleb pöörduda arsti poole.