
Pilt: Canva
Nutikellade, WIFI, mobiiltelefoni kiirgus on muutunud meie elu osaks, eriti pärast 3G, 4G kasutuselevõttu on kokkupuude elektromagnetkiirgusega tõusnud. Me oleme nutitelefoni haardes 24-7. Samas on täheldatud, et noorte meeste viljakus on langenud. Kas nende kahe vahel on seos?
Nt Exeteri ülikoolis läbi viidud uuring 2015. aastal näitas, et spermide liikumiskiirus langes 8%, kui spermatosoidid puutusid kokku mobiiltelefoni kiirgusega.
Spermatosoidide arv väheneb meestel üleüldiselt ning teadlased ei tea, mis on selle põhjustajaks. Teatakse, et kuigi läänemaailmas on spermatosoidide arv jõudsalt langemas, ei vähene see Lõuna-Ameerikas, Aasias ja Aafrikas samal kiirusel. Tuleb meeles pidada, et spermide arvu mõjutavad veel ka rasvumine, keskkonnamürgid ja muud tegurid, mida ei teata. Kui suureks põhjustajaks võib olla mobiiltelefoni kiirgus või üleüldine kiirgus, mida saame erinevatelt nutiseadmetelt?
Kõlar suhtleb mobiiltelefoniga bluetoothi abil, Pilt: Canva
Teadlased on jõudnud arusaamale, et nende kahe asja vahel on seos. Mitmetes teadusuuringutes on jõutud järeldusele, erinevad kiirgused vähendavad sperma kvaliteeti ja jõudlust ning edasised uuringud on olulised, et jõuda täpsele selgusele, kuidas see nii on.
Erineva kiirgusega puututakse kokku igal pool: mobiiltelefonid, WiFi, bluetooth, ringhäälinguantennid, suure võimsusega impulssradarid, meditsiiniseadmed, mobiiltelefonide tugijaamad jne. Seega pole väga lihtne kiirgust täielikult vältida, kuid on olemas viisid, kuidas selle mõju tuntavalt vähendada. Nt on moodustatud tabel, millised nutitelefonid kiirgavad enim ja millised kõige vähem. Tabeliga saad tutvuda SIIN.
Mõned inimesed on elektromagnetväljadega kokkupuute suhtes väga tundlikud, neil esinevad kroonilised peavalud, liigne väsimus, stress, katkendlik uni, kipitus nahal, „helisevad“ kõrvad, seletamatu lööve, kehavalud, nõrgenenud immuunsüsteem või muud ebatavalised sümptomid, mille põhjustajat ei tea.
Üks mõjus test, kas oled liiga tundlik elektromagnetväljade kiirgusele on minna nädalaks telkima ja end täielikult vooluvõrgust välja lülitada. Pane tähele, kuidas end tunned. Pööra tähelepanu energiatasemele, ole teadlik sellest, kuidas magad. Kui tunned end märkimisväärselt paremini ja koju naastes kehvasti, võid uurida, kuidas vähendada elektromagnetväljadega kokkupuudet. Kui terve nädal telkimist tundub liiga ekstreemne, siis jaluta igapäevaselt looduses.
Väldi mobiiltelefoni olemist magamistoas. Kui see seal on, siis määra telefon lennurežiimi. Pilt: Canva
Mobiiltelefoni kiirgus võib meeste sperma kvaliteeti negatiivselt mõjutada. Eelkõige vähendades seemnevedeliku mahtu, seemnerakkude kontsentratsiooni, spermatosoidide arvu, liikuvust ja elujõulisust. See võib viia mehe viljatuseni ja seega peaksid mehed, kes soovivad järglasi teadlikult vähendama kokkupuudet raadiosageduskiirgusega. Kuidas seda teha?
Juhtmega kõrvaklappide kasutamine lubab telefoni kehast eemal hoida. Pilt: Canva
Oluline on märkida, et Exeteri uuringut juhtinud teadlased jõudsid järeldusele, et kuigi sperma kvaliteedi ja telefoni taskus kandmise vahel näib olevat seos, mõjutab see käitumine tõenäolisemalt mehi, kel on viljastamisega probleeme ja kelle spermid pole piisavalt elujõulised juba muudest asjaoludest tingituna. Kuna viljatus võib mõjutada u 15% paare, siis on oluline teha kõik selleks, et mees hoolitseks oma tervise eest ja vähendaks ka kokkupuudet erinevate nutiseadmetega, WIFI, bluetoothi jms.
Seega, igaüks ise vastutab oma tervise eest ja tee need väiksed sammud, et end kaitsta. Lisainfot, kuidas ise oma tervise eest hoolitseda leiad veel ka sellest blogipostitusest.
Kui oled huvitatud oma seksuaalse võimekuse tõstmisest, siis liitu E-kursusega. Teadliku seksuaalsuse E-kursusel saad teada kuidas ennast seksuaalselt heas vormis hoida ja nipid juba kadunud seksuaalse vormi taastamiseks.
Soovin uudiseid ja eripakkumisi!